Ta witryna wykorzystuje pliki cookie, dowiedz się więcej Zgadzam się
Konferencja

Infoskop

Startup IT pomysłem na karierę
16 kwietnia 2015
Warszawska Wyższa Szkoła Informatyki
Organizatorzy:

Samorząd Warszawskiej Wyższj Szkoły Informatyki

Partnerzy:

komputerswiat.pl

Startup Academy

Praca.pl

Warszawskie Dni Informatyki

Perspektywy

Polska Wszechnica Informatyczna

Monster Polska

compendium.pl

DlaStudenta.pl

Studentsnews.pl

polibuda.info

computerworld.pl

Infoskop 2015 wydarzeniem programu Watify

Watify Tegoroczna edycja konferencji Infoskop wpisuje się w cykl spotkań programu Watify, realizowanego przez Komisję Europejską, w czasie których przedsiębiorcy dzielą się swoimi doświadczeniami z okresu rozpoczynania swojej działalności w świecie technologii cyfrowych. O swoich pierwszych krokach w cyfrowym świecie i związanymi z nimi wątpliwościami opowiedzą: Patryk Lauryn (audiomagic.pl), Krzysztof Chełpiński (Mis S.A.), Tomasz Jabłoński, Damian Strzelczyk (Startup Academy) i Lech Wilczyński (Inpay).

Infoskop 2015 to również spotkanie z Bitcoinem. W świat cyfrowej waluty przyszłości wprowadzą Was: Lech Wilczyński współwłaściciel firmy Inpay zajmującej się wprowadzaniem technologii Bitcoin do placówek handlowych oraz Maciej Ziółkowski autor bloga o Bitcoinie satoshi.pl.

Zapraszamy!



IX edycja konferencji INFOSKOP odbędzie się 9 kwietnia 2014r.

Tegorocznym tematem przewodnim konferencji będą Startupy w IT. Swoimi doświadczeniami z tworzenia nowego biznesu w branży informatycznej podzielą się z Państwem: Bartosz Burek, Prezes Zarządu i współzałożyciel portalu jakdojade.pl oraz Jakub Sobczak współtwórca i manager portalu crowdfundingowego polakportafi.pl. Osobom, dla których praca na własny rachunek nie jest kuszącą perspektywą, polecamy prezentacją Pani Anny Jóźwik, managera działu HR w firmie Gemius, która przedstawi tajniki rekrutacji do IT – czyli ile warta jest wiedza gdy nie potrafimy jej zaprezentować.

W drugiej cześć konferencji tradycyjnie odbędą się grupowe warsztaty z przedstawicielami działów personalnych największych firm informatycznych w Polsce m.in. IBM Polska, Hewlett–Packard Polska, Microsoft Polska, NASK, Oracle Polska oraz Gemius Polska. Podczas warsztatów specjaliści HR przedstawią specyfikę pracy w swojej korporacji, wymagania dotyczące pożądanego profilu kandydata, specyfikę procesu rekrutacyjnego oraz odpowiedzą na pytania uczestników.
Zapraszamy!



Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z Donem Fieldem

Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z Donem Fieldem (Senior Director, Microsoft Certification Programs), który gościł w murach naszej Uczelni w marcu podczas konferencji IT Academic Days. Wywiad przeprowadzony został przez Mariusza Kędziorę, który zadał naszemu gościowi serię bardzo ciekawych pytań dotyczących polityki certyfikacyjnej firmy Microsoft.


aby obejrzeć film kliknij na grafikę



Rozpoczęliśmy rekrutację na VIII edycję konferencji INFOSKOP!

Infoskop 2013 Tematem przewodnim tegorocznej edycji będzie „Certyfikacja IT a awans zawodowy informatyka”. Wśród zaproszonych prelegentów znaleźli się miedzy innymi Pan Eugeniusz Licznarowski, Business Development Manager w firmie Microsoft Polska oraz Pan Paweł Pławiak wieloletni trener i posiadacz wielu certyfikatów branżowych, uhonorowany przez firmę Microsoft tytułem MVP . W czasie spotkania zaproszeni goście spróbują odpowiedzieć na pytania: w jakim stopniu posiadanie certyfikatów IT wpływa na rozwój kariery zawodowej informatyka? jakie certyfikaty branżowe są niezbędne dla określonych specjalizacji a jakie jedynie warto mieć? oraz czy certyfikaty branżowe IT są ważniejsze dla pracodawców od dyplomu informatyka wyższej uczelni?

W drugiej cześć konferencji tradycyjnie odbędą się grupowe warsztaty z przedstawicielami działów personalnych największych firm informatycznych w Polsce m.in. IBM Polska, Hewlett–Packard Polska, Microsoft Polska, NASK oraz Oracle Polska. Podczas warsztatów specjaliści HR przedstawią specyfikę pracy w swojej korporacji , wymagania dotyczące pożądanego profilu kandydata, specyfikę procesu rekrutacyjnego w kontekście certyfikatów branżowych oraz odpowiedzą na pytania uczestników dotyczące procesu rekrutacji.

Zapraszamy do uczestnictwa!



Konferencja Infoskop2012 wydarzeniem e-Skills Week 2012

E-skills W dniach 26 - 30 marca w 20 krajach Unii Europejskiej ponad 300 tysięcy osób weźmie czynny udział w Europejskim Tygodniu e-Umiejętności. Podstawowy cel organizatorów to pokazanie jak ważne jest zdobywanie e-umiejętności w obszarze zawodowym i w życiu prywatnym. e-Umiejętności to efektywna sprawność poruszania się po Internecie, korzystania z oprogramowania i z funkcji komputera oraz urządzeń mobilnych.

Podstawowy cel organizatorów Europejskiego Tygodnia e-Umiejętności to upowszechnianie wiedzy na temat możliwości wynikających z używania komputerów i zachęcanie młodych ludzi do podejmowania nauki na kierunkach informatycznych. Szkolenia i warsztaty zwiększą ich szanse na rynku pracy.

Konferencja e-Skills Week 2012  - 28 marca, godz. 10.00-15.00, Centrum Olimpijskie, Warszawa
Na zakończenie Tygodnia e-Umiejętności specjaliści ICT – Acer, Cisco, Microsoft, MIS, Motorola - wygłoszą wykłady z e-umiejętności.
Agenda konferencji

Udział w konferencji jest bezpłatny, deklaracje uczestnictwa należy przesyłać na adres editenter@editenter.pl

Jak zostać prelegentem na konferencji e-Skills?
Dodatkową atrakcją jest możliwość zaprezentowania swoich pomysłów na e-Umiejętności. Czekamy na prezentację w formie Pecha Kucha, które można wysyłać na adres: konkurs@kigeit.org.plDwie wybrane osoby będą miały możliwość zaprezentowania się przed największymi firmami z branży IT i otrzymają nagrody od Motorola Solutions.
Dla uczestników konferencji przygotowaliśmy gadżety e-Skills Week!
- jeżeli jeszcze nie wiesz czym jest Pecha Kucha - sprawdź:) (http://pl.wikipedia.org/wiki/Pecha_Kucha), w skrócie to 20 slajdów, omawianych każdy po 20 sekund
- zrób prezentację Pecha Kucha na temat "Moje e-Umiejętności"
- przyślij prezentację na konkurs@kigeit.org.pl do 25.03.2012 wraz z deklaracją uczestnictwa w konferencji zakończenia e-Skills Week w Warszawie 28.03.2012

26 marca wybierzemy dwie osoby, które będą miały okazję zaprezentować się przed liderami branży ICT, przedstawiając swoja prezentację.
Zwycięzcy otrzymają nagrodę ufundowaną przez Motorola Solutions - ZESTAW DWÓCH RADIOTELEFONÓW PMR446 model T8 o wartości 400 zł.
Najważniejsze jest dla nas nie to, co umiecie od strony informatycznej, ale jak pokażecie wykorzystanie e-Umiejętności na co dzień (nawet tych, które na pozór wydają się proste i oczywiste) i odpowiedź na pytanie - dlaczego jest to dla Was ważne?

Konkurs e-Pozytywni
Konkurs skierowany jest do wszystkich, którzy ukończyli 18 lat.
Zadaniami konkursowymi są:

Hasła i filmy można umieszczać/zgłaszać poprzez wypełnienie do 23.03.2012 formularza http://www.kigeit.org.pl/eskills/konkurs/ oraz wpisanie w nim hasła i/lub załączenie pliku z filmem (w formacie MPG, AVI, MOV, WM, 3GP, do 20 MB)
Ogłoszenie wyników nastąpi 26.03.2012 na stronie www.kigeit.org.pli facebook.com/eSkillsWeekPolska



Zakończenie rekrutacji na konferencję Infoskop w 2012 roku

Uprzejmie informujemy, ze rekrutacja na konferencję Infoskop 2012 została zakończona. Swój udział w konferencji potwierdziło 180 uczestników. Goścmi konferencji będą studenci reprezentujący 19 Uczelni z całej Polski. Najliczniej będą reprezentowane: Politechnika Śląska w Gliwicach (51 studentów), Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach (35 studentów), Katolicki Uniwersytet Lubelski (13 studentów), Politechnika Warszawska (11 studentów), Uniwersytet Gdański (10 studentów), Warszawska Wyższa Szkoła Informatyki (12 studentów) oraz Zespół Szkół im. Marcina Kasprzaka z Warszawy (25 uczniów). W tabeli prezentujemy wszystkie Uczelnie, z których studenci potwierdzili swój udział w konferencji.

INFOSKOP 2012 - uczestnicy/uczelnie

l.p.Nazwa Uczelni
1. Katolicki Uniwersytet Lubelski im. Jana Pawła II w Lublinie
2. Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki
3. Politechnika Poznańska
4. Politechnika Śląska w Gliwicach
5. Politechnika Warszawska
6. Politechnika Wrocławska
7. Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych
8. Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego
9. Szkoła Główna Handlowa
10. Śląski Uniwersytet Medyczny
11. Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
12. Uniwersytet Gdański
13. Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej
14. Uniwersytet Śląski
15. Uniwersytet w Białymstoku
16. Uniwersytet Warszawski
17. Wojskowa Akademia Techniaczna
18. Warszawska Wyższa Szkoła Informatyki
19. Zespół Szkół Nr 36 im. Marcina Kasprzaka

Wszystkim studentom, którzy potwierdzili swój udział, dziękujemy za zgłoszenie i serdecznie zapraszamy do Warszawskiej Wyższej Szkoły Informatyki.



Wynagrodzenia na stanowiskach IT w 2011 roku

Już po raz dziewiąty firma Sedlak&Sedlak przedstawiła podsumowanie Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń (OBW). W 2011 roku uczestniczyło w nim ponad sto tysięcy osób (101 787) co sprawia, że jest to największe pozarządowe badanie płac w Polsce.

Na wykresie zaprezentowano wynagrodzenia na wybranych stanowiskach charakterystycznych dla branży IT. Spośród nich na najwyższe płace mogą liczyć kierownicy projektów oraz projektanci systemów IT. Konsultanci i analitycy do spraw IT zarabiają około 6 000 PLN, przy czym wynagrodzenia osób zajmujących pierwsze z tych stanowisk są zdecydowanie bardziej zróżnicowane. Mediana płac administratorów sieci informatycznych nie należy do najwyższych, ale trzeba zwrócić uwagę, iż 25% z nich osiąga dochody przekraczające 5 900 PLN miesięcznie. Z kolei ponad połowa grafików komputerowych otrzymuje wynagrodzenie poniżej 3 000 PLN.

Wykres 5. Wynagrodzenia na wybranych stanowiskach IT



Źródło: Ogólnopolskie Badanie Wynagrodzeń (OBW) przeprowadzone przez Sedlak & Sedlak w 2011 roku